PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836119}
6,0 47 921
ocen
6,0 10 1 47921
5,9 32
oceny krytyków
Eternals
powrót do forum filmu Eternals

Mnie to tylko Andżelina jakoś odtrąca w tej obsadzie. Chloe Zao ma u mnie ogromny kredyt zaufania, liczę że go nie zmarnuje.
Nie rozumiem biadolenia nad płcią, kolorem skóry i orientacją seksualną. To w końcu kino - czyli sztuka. Ważne żeby było wiarygodne i żebym uwierzył w to co dzieje się na ekranie. Dlatego nie mam problemu z czarną Anną Boleyn czy Hitlerem eskimosem, o ile twórca będzie umiał mi to sprzedać.
No ale jak czytam to forum, to niektórzy nadal marzą o XIX wiecznej wizji świata z białym hetero samcem na szczycie drabiny pokarmowej.Polecam więcej empati, a mniej bólu d.

lornemalwo

Też mnie Andżelina odtrąca. Ale ona mnie odtrąca w każdym filmie.

Nie do końca masz jednak rację odnośnie ras. Jeśli film opiera się na faktach historycznych sprzed przywiezienia czarnoskórych do Europy i jednocześnie w filmie pojawiają się Afrykańczycy. Co więcej nawet nie jako niewolnicy lecz jako przywódcy białych, to to najzwyczajniej kole w oczy.

Nie mam nic przeciwko Barrackowi Obamie jako czarnoskóremu prezydentowi. Taka jest historia. Ale jeśli ktoś robi nową "starą" historię, gdzie czarnoskóry jest prezydentem USA, to równie dobrze mógłby tam umieścić Myszkę Mickey czy Kaczora Donalda.


Rozumiem, że na mass mediach spoczywa ciężar wyrzedzania zmian kulturowych. Kreowania kierunku tych zmian. Trzeba to jednak robić umiejętnie. Z korzyścią również dla sztuki. Obecnie zbyt często mamy sytuację, że do roli bierze się czarnoskórego nie na zasadzie jego umiejętności aktorskich czy dopasowania do roli, lecz "bo tak ma być, żeby było więcej czarnych".

krzysyek

@Krzyysek -chyba mnie wyręczyłeś od nadmiaru pisania. Dodam od siebie, że zaczynam postrzegać głębię debilnej poprawności, która doprowadzi do tego, że kiedyś będziemy musieli się zmierzyć z obecnością murzyna w roli np. Jagiełły albo żeby było jeszcze śmieszniej -w roli Hitlera..

Newryn

Ojej Murzyn w roli Jagielly spowodowalby... !!! No spowodowalby... och cos by spowodowal, to by bylo straszne!! A co w zasadzie by spowodowal?

semira1

Indianin mówiący po niemiecku halt trudno taki dubbing ale Jagiełło to postać historyczna. Włosi nakręcili Ogniem i Mieczem i co im z tego wyszło??? Są granice których nie powinno sie przekraczać nawet w imię tej poprawności czy jak tam ja zwą

ocenił(a) film na 5
semira1

Dokładnie. A ty semira1 nieuku wróć do podstawówki to sie dowiesz

krzysyek

O czym ty piszesz? Co ma wspólnego napływ czarnoskórych do Europy z tym filmem?

ocenił(a) film na 9
krzysyek

Przecież to są kosmici z innej planety... do tego dopływ czarnoskórych do Europy - był od zawsze. Czy dzieci naprawdę myślą że nie wiem do XIX w to Afryke od Europy oddzielał jakiś mur jak w Grze o Tron i nigdy przenigdy żadni nie przenikali?
Żeby było zabawniej to masa "patryjotuf" nosi koszulki z obrazem Odsieczy Wiedeńskiej gdzie kurde na pierwszym planie macie Józefa Holendra i innych zaufanych Sobieskiego - którzy byli czarnoskórzy jak cholera. I nie pochodzili z Afryki, tylko jak sama nazwa wskazuje - z Holandii.
W mitach arturiańskich - które są tak stare że pewnie przed chrześcijańskie - jest przynajniej dwóch czarnoskórych rycerzy, kilku o ciemniejszej - możliwe że Arabskiej - urodzie i generalnie to nikt z tego nie robi sensacji. Bo też 99% ludzi o tym nie wie...

lornemalwo

A mnie odtrąca Salma Hayek, bo to drewno, do tego zepsuła biografie Fridy

ocenił(a) film na 9
lornemalwo

Co ty pier*** za totalne bzdury. Jeśli coś jest na faktach, na podstawie książki czy komiksu itd to jak to można zmieniać pod własne upodobanie i pisać że jest na podstawie czegoś. To jest totalna kpina i robienie jaj z widza.

"Hitler eskimos"... zmień dilera albo idź popisz się wiedzą na jakimś forum dla 15sto latków.

SantaCruzeNomad

Kij w dupie za mocno nie uwiera?;)

lornemalwo

jest ogromna roznica miedzy "na podstawie" czegos a "inspirowany" czyms. tak samo albo film jest historyczny, albo nie jest. niech Anna Boleyn bedzie czarnoskora, ok, ale nie jest to juz film historyczny a jedynie kostiumowy.

ocenił(a) film na 5
lornemalwo

Jeśli Zao ma kredyt zaufania za Nomadland, to ta historyjka o Power Rangers z kosmosu będzie taką samą pustą wydmuszką, jak to oskarowe "dzieło". W sumie po trailerze też wszystko wskazuje, że to film bez fabuły i jakiegokolwiek wątku przewodniego.

ocenił(a) film na 3
lornemalwo

Seksizm, ageizm, whatever - ten film jest... niemodny. Stare baby - stare jaja.
Polecam film „GIA” z Angeliną Jolie
https://www.filmweb.pl/film/Gia-1998-1413

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones