PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800273}

Projekt Koliber

The Hummingbird Project
5,9 3 709
ocen
5,9 10 1 3709
Projekt Koliber
powrót do forum filmu Projekt Koliber

Gdyby była na autentycznych faktach, to bym jeszcze zrozumiał!

h3b4n

Mogą być nieautentyczne fakty?

Kisielinho

Mogą, kiedy jesteś o czymś przekonany w 100%. Wtedy dla ciebie są! A tak naprawdę tak nie jest. I nie łap mnie za słówka.

h3b4n

ale brednia!

ocenił(a) film na 5
h3b4n

To jest iluzja.
A fakt to fakt, niezależnie od tego jakie masz przekonianie w tym temacie.

Liczę, że masz dystans do siebie i można się trochę poczepiać :).. ale już skończyłam.
Pozdro.

Rajwant

z filozoficznego punktu widzenia nie masz racji, skoro rzeczywistość jest wykreowana w głowie i nic tak naprawdę nie istnieje to znaczy, że co sobie wyobrazisz jest faktem inaczej mówiąc rzeczywistość istnieje tylko w twojej głowie, dam przykład każdy inaczej postrzega kolory więc nie ma faktycznego koloru, kolor to tylko twoja percepcja. Nieautentycznym faktem jest twoje wyobrażenie o kolorze, czyż nie ?

ocenił(a) film na 5
Rajwant

@markin Filozofuj sobie dalej Mój Drogi.
Fakt nie zachodzi w Twojej głowie, tylko w rzeczywistości zewnętrznej tj. poza Twoim umysłem. Fakt jest zdarzeniem w realu i dokonanym zdecydowanie w przeszłości (o teraźniejszość można by się było sprzeczać), nawet jeśli przeszłość miała miejsce sekunde temu, daltego jest ZAWSZE autentyczny.
Można fakty naciagać, koloryzować, manipulować nimi.. Można fakty przedstawiać tendencyjnie i je interpretować, co czyni wielu z nas opisując fakty przez własny pryzmat..
Natomiast FAKT w związku z tymi wszystkimi czynnościami i tak pozostaje niewzruszony..:)) i jest neutralny jak Szwajcaria. I oczywicie nadal AUTENTYCZNY! 
Wszystko inne to opowieści dziwnej treści.

Rajwant

Ktoś mi tu napisał komentarz dziś i poczytałem stare komentarze i w tym Twój. "Faktem" uważanym przez świat jest to, że Thomas Edison wynalazł żarówkę. Co jest nieprawdą i nie jest to żadną tajemnicą. Ale uznano to za "fakt" i uczy się tak w szkołach. I nikt nie zamierza tego zmieniać! "Faktem" jest, że 6 milionów żydów zginęło podczas wojny! A z dekady na dekadę ta liczba spada w milionach! I jest to bardzo niewygodne dla świata. I dlatego "faktem" jest i zawsze będzie 6 milionów co jest absurdalną bzdurą! Mnóstwo jest takich przykładów. Chyba, że to też są iluzje? :) Tylko czyje iluzje? :) Pozdrawiam o 3 lata starszy i z dystansem Ja :)

ocenił(a) film na 5
h3b4n

"Chyba, że to też są iluzje? :): - właściwie sam sobie odpowiadasz. Tak samo jak w momencie kiedy te "fakty" o których piszesz dajesz w cudzysłów.
Pozdrawiam ciepło.

h3b4n

brniesz Waść w ZAPARTE!!Fakt to fakt bez żadnych przymiotników-podobnie jak Ziobrowe-,,twarde fakty''-nieuctwo do kwadratu i jeszcze się upierasz!!!

stan_lego

Solipsyzm mówi inaczej

ocenił(a) film na 5
stan_lego

Cha cha cha "twarde fakty" popierniczyło mu się z "twardymi dowodami",
oj za dużo kryminałów się naogladał..
Dzięki za rozbawienie.

ocenił(a) film na 4
Kisielinho

Mogą być, np. ilość żydów zabitych w czasie II wojny światowej.

Krzypur

albo pamiętnik Anny Frank

ocenił(a) film na 4
markin

Takich kłamstw jest więcej, że wspomnę jedynie o "genialnym" Einsteinie, który plagiatował Lorentza i Poincarégo.

ocenił(a) film na 5
Krzypur

Nieautentyczne fakty to definicja kłamstwa po prostu.

h3b4n

nieautentyczne fakty <hahaha> dzięki za dobry początek dnia !

SzYnA_GNT

w czym problem ?

h3b4n

Film na podstawie historii opisanej przez M.Lewisa "Błyskotliwi Chłopcy". A gość pisze tylko o prawdziwych historiach. Polecam.

h3b4n

Może warto poczytać - prędkość światła w światłowodzie jest o ponad 30% mniejsza niż w powietrzu, wystarczy pogrzebać w wyszukiwarce HFT radio latency

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones