PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836119}
6,0 47 890
ocen
6,0 10 1 47890
5,9 32
oceny krytyków
Eternals
powrót do forum filmu Eternals

Jedynki

ocenił(a) film na 9

Prawie 20% ocen to jedynki? Widzę, że słowo "różnorodność" dalej działa na Polaków jak płachta na byka, a obecność postaci LGBT to większe fantasy niż kamienie nieskończoności. Przykre ale bez zaskoczenia

Teraz piszesz, że się nie wypowiadasz, a cała ta dyskusja wynikła z tego, że się wypowiedziałeś... czyli co?

Czytanie ze zrozumieniem boli, prawda? Gdzie ja napisałam, że bronię sytuację w Polsce. Chyba dość jasno napisałam, że się z nią nie godzę...ale twoja agresywna interpretacja czyta wybiórczo. Cała ta "dyskusja" polega na tym, że twierdzisz, że cały świat debatuje nad losem Polski... brednie. Ktoś coś usłyszy i pyta najbliższego Polaka z brzegu...proste.

Chyba nie rozumiesz jak działa dzisiejszy świat. Wiadomości są tworzone w takiej ilości, że temat Polski również, gdzieś może zostać pociągnięty...ale wiesz, ja ostatnio przeczytałam oszałamiające doniesienia z Anglii, że "grób Diany jest zabiedbany". Co jest ważniejsze: przestępczość w Westminster czy wygląd kawałka kamienia? Istotniejsze od przekazów dziennikarskich jest świadomość ludzka. Tobie po prostu jej brakuje. Jesteś ludzki i po polsku narzekasz na swój kraj, bo tak robi większość. Popsioczyć na Polskę, bo to takie normalne i wtedy poczuć się lepiej, bo jesteś tam, a nie tu...taki z ciebie kosmopolita, człowiek światowy... cóż. Nie. Jak ktoś chce, to nawet z wsi Podlaskiej będzie bardziej obeznany w świecie niż ty.

Na koniec. Naucz się kultury. Powtarzając w kółko kobiecie, że jest nie inteligentna nie sprawi, że będziesz przez to mądrzejszy. To tylko świadczy o twojej prostocie i kompleksach. Nie masz pojęcia o otaczającym cię środowisku. Nie interesuje cię ono, bo skoro problemu się nie porusza, to dla ciebie nie istnieje. Porównaj sobie np. profilaktykę prenatalną w Polsce a w Anglii. Nawet zabierając nam prawa jesteśmy w Polsce dalej rozwojowo niż Anglia, która w tym temacie jest daleko za Murzynami, wciąż selekcja naturalna, brak diagnostyki i mierzenie ciąży miarką krawiecką. Za komuny w Polsce tak było, a w Anglii kobiety mają dziś...

użytkownik usunięty
magdaxd

Powiem krotko, bo nawet nie przeczytalem calej Twojej ostatniej wypowiedzi, bo po prostu niektore rzeczy albo do Ciebie nie docieraja, albo po prostu je specjalnie ignorujesz - jedyny powod, zebys przestala powtarzac w kolko to samo to chyba jest sie z Toba zgodzic. Jak dziecko.

Wiesz wszystko najlepiej, co gdzie i jak sie dzieje to po co Ci mowic, ze jest inaczej skoro Ty i tak wiesz najlepiej.

Polecam urlop po Europie to zobaczysz jak Polska jest glownym tematem w wielu krajach: i przestan usprawiedliwiac swoje idiotyczne argumenty tym, ze w innych krajach jest gorzej, bo rozmawiamy teraz o fakcie, ze to z Poleki sie teraz smieja i z tego co sie w Polsce obecnie dzieje, nie z innych krajow.

użytkownik usunięty
magdaxd

I prosze nie odbieraj mojego nie przeczytania calej Twojej ostatniej wypowiedzi jako brak kultury, po prostu zaczynam sie czuc jakbym prowadzik dyskusje z dzieckiem i naprawde nie mam na to ochoty.
Nie zaakceptujesz faktu, ze Polska jest teraz posmiewiskiem na swiecie, wiec coz ja moge wiecej powiedziec. Z czasem sie przekonasz sama :)

Talasku kuta... Jak Ci sie nudzi to idz pograbic liscie :) Twoje otoczenie to nie jest "Świat " i gowno Nas obchodzi co oni mysla o Polsce. Ludzie zajmuja sie swoimi problemami. A nie gdzie kto jak zyje. A Ty jak tak Ci wadzi co inne kraje mysla o Polsce to prosze wylej swoje zale na portalu o polityce. To jest Filmweb !!!
A dwa. To mi tez sie tu wiele rzeczy nie podoba, jestesmy zasciankowi, duzo Januszy i zazdrosnych ludzi , plytkich i zacofanych ale co z tego ? Nic :) trzeba zyc i sie nie dac, i pokazac za granicami jakosc, kulture, oczytanie a nie przejmowac sie opinia " innych " bo moj drogi forumowiczu w Szwecji nie jest lepiej, we Francji komuna, na Bialorusi komuna, w Kanadzie kokuna, caaaaly bliski wschod to przemoc, indie patologia, chiny, japonia dziki kraj .... Mozna tak wymieniac ale nie wchodzic na ich fora krajowe i im o tym pisac :)
Poluzuj gume w gaciach mordo i wyjdz na spacer :) pozdro 600 nietolerancyjny forumowiczu :D

zdeniu84

Wcale nie jesteśmy tacy zaściankowi jak się ludziom wydaje. Niestety, ale taki wizerunek Polska stworzyliśmy sami sobie na świecie i jest to wielopokoleniowa tradycja w narzekaniu. W Polsce na pytanie "co u ciebie?", odpowiadamy "stara bieda". W Anglii zaś na to samo pytanie odpowiedź "dziękuję, dobrze". Ma to swoje plusy i minusy. Poprzez narzekanie rozładowujemy emocje i tak w Anglii jest większy procent samobójstw, bo ludzie nauczeni są zawsze mówić, że im dobrze. My otwarcie mówimy o tym, że nam źle...a im ludzie mają więcej, tym bardziej narzekają. Ludzie mają pobudowane domy, jeżdżą suvami i mówią "Boże, w tej Polsce, to człowiek się uczciwie dorobić nie może...". Wyjeżdżamy i niesiemy ten przekaz w świat. Rodzina i przyjaciele od strony mojego męża są wyjątkowo rozrzuceni po świecie i zaobserwowałam, że ci co wyjechali z Polski jakieś 20 lat temu wciąż postrzegają Polskę w świetle tego, co było gdy wyjechali, jako kraj postkomunistyczny. Ich światopogląd w żaden sposób nie ewoluował. Mają silne przekonanie, że w Polsce nie ma czego szukać. Od około 10 lat Kosiniak-Kamysz, za rządów PO, wprowadził taki system socjalny dla kobiet rodzących i na urlopie macierzyńskim, że inne kraje mogą nam buty lizać. W USA nie ma czegoś takiego jak "płatny urlop macierzyński". Tam kobieta, której pracodawca nie zapewnił możliwości płatnego zwolnienia na okres podłogowy po kilku dniach od urodzenia dziecka wraca do pracy. Dla Polski to średniowiecze. System opieki prenatalnej w Polsce jest jednym z najlepszych na świecie. To co my robimy, jakie operacje wykonujemy, to inni traktują jako przypadek nie do uratowania. Jeśli chodzi o chirurgię plastyczną jesteśmy drudzy na świecie w perfekcji jej wykonywania. Ok. Ostatnio trochę popieprzyło się w ustawie aborcyjnej, ale tak naprawdę niewiele to zmienia. W Polsce dokonywano rocznie 50 tys. uzasadnionych aborcji i 200 tys. nielegalnych czyli dokonanych za granicą. Nic to nie zmienia, czy możemy dokonywać aborcji czy nie i tak jej dokonujemy. Wielu Polaków pracuje za granicą, a ich rodziny mają zagraniczne ubezpieczenie zdrowotne, to wystarczy aby dokonać legalnej aborcji w kraju gdzie posiada się ubezpieczenie zdrowotne. Dla tych, którzy tej opcji nie mają, po protestach kobiet Dania, Szwecja i Norwegia udostępniła te opcję na ich system socjalny. Przypadek pani Izy, to przypadek, gdy kobieta zdecydowała się urodzić takie dziecko i złożyła deklarację (taką deklarację składa każda kobieta w ciąży) i takie przypadki zdarzały się już wcześniej, po prostu nie były nagłaśniane. W tym przypadku mamy sytuację, gdzie ustawa zawiązała lekarzowi ręce i póki serce dziecka biło, a biło poprzez inkubację matki nie mógł dokonać nic, co narażało go na ryzyko pozwu ze strony np. matki, że umyślnie doprowadził do śmierci dziecka. Wcześniej by zadecydował za nią i tyle. Teraz nie mógł tego zrobić. Przykre, że do tego doszło, ale to nie zmienia faktu, że i tak jesteśmy na wyższym poziomie medycyny i opieki prenatalnej niż inne kraje europejskie i światowe. Większość ludzi tego nie wie, bo z natury narzekamy, że to Polska i tu Meksyk Europy... Dla odmiany taki Nigeryjczyk jak mu zaczniesz kręcić dziurę w brzuchu, że jego kraj jest zły, to ci ostatecznie wpierdzieli za obrażanie go...a w Nigerii ludobójstwa do dziś i nieludzkie traktowanie kobiety. Oni to przywożą do krajów europejskich i dalej robią i milczą. Nie zgadzają się z tym, to o tym głośno nie mówią, a dają ciche przyzwolenie. Spróbuj im to wytknąć. Wytkniesz coś Polakowi, to ci przytaknie i jeszcze doda coś od siebie. Mamy w naturze narzekać na swój kraj, bo inne się sztucznie uśmiechają i mówią "dziękuję, u nas wszystko super".

"Nie przeczytałem twojej wypowiedzi" i to ja jestem dzieckiem?

Jeśli ktoś się śmieje z Polski to tylko dlatego, że wyjeżdżają za granicę ludzie, którzy sami obrabiają jej d*pę i nie potrafią powiedzieć nic w jej obronie, bo pojęcia o niczym nie mają. Gdy ktoś się śmieje, że Polska to kraj homofobiczny, dlaczego nie poruszysz tematu homofobii w innych krajach? Gdy ktoś śmieje się łamania praw kobiet, to dlaczego nie poruszysz tematu łamania praw kobiet w innych krajach? Opieka prenatalna w Anglii to jakiś żart! Wstyd, że w państwie europejskim wciąż stosuje się selekcję naturalną. Polska to kraj najlepszej na świecie opieki i leczenia w okresie prenatalnym. Powinniśmy być dumni. Nawet teraz jesteśmy o głowę lepsi od Anglii...sorry, ale jak świat światem ale Polak zawsze "cudze chwali, swego nie zna, sam nie wie co posiada", a już Polacy za granicą...to w ogóle, w głowach komuna i światopogląd sto lat za Murzynami, ale ego jakie! Światowy pan! Tiaaa...

Każdym swoim komentarzem tutaj udowadniasz, że nie jesteś w stanie przyjąć do swojej świadomości, że wcale nie jesteśmy tacy zaściankowi. Mimo pozorów wciąż mamy lepsze warunki do rodzenia i wychowywania dzieci niż inne kraje europejskie.

Zastanów się, co jest gorsze: dowiedzieć się w 12 tyg ciąży że płód jest uszkodzony czy dowiedzieć się w 33 tygodniu, że dziecko, które miało być zdrowe jest uszkodzone i może je usunąć? A taką sytuację masz w Anglii, do 12 tygodnia ciąży zero opieki prenatalnej, lekarz nie stwierdza ciąży i nie wypisuję zaświadczeń, a co dopiero zwolnień lekarskich. Pierwsze USG w 33 tygodniu ciąży zrobione przez technika i dopiero na następnej wizycie dowiesz się, czy płód jest zdrowy, w Polsce USG co 30 dni, wizyty co 30 dni i zwolnienie i zaświadczenie od 1 dnia ciąży...W Polsce jest szansa na wyleczenie pewnych wad, robienie operacji w okresie prenatalnym...w Anglii co najwyżej dziecko usuną. I ty piszesz, że Anglicy śmieją się z nas?

ocenił(a) film na 9
magdaxd

Ojczyzna to wymysł ludzi. Tak samo państwa, granice, itd. Śmiaszne że osoby, które śmoeją się z iluśtam płci i tożsamości płciowej, mówiąc, że to nie ma żadnej podstawy biologicznej, sami utożsamiają się z jakimiś ojczyznami, co też absolutni nie ma żadnych podstaw w biologii.

uebzon

Nie mam zielonego pojęcia o czym piszesz...i jak to nawiązywać do mojej wypowiedzi...

Osobiście nie rozumiem ludzi siedzących za granicą i mających się za lepszych, bo na polskim forum napiszą, że Polska to takie cebylactwo...na szczęście większość z tego cebulactwa wyjechała za granicę...

uebzon

Pride Month 2022 START, TY NIE NA OBCHODACH? CO TU ZE MNĄ GAWĘDZISZ, ZAMIAST DZIAŁAĆ. NALEŻĄ CI SIĘ BATY.

ocenił(a) film na 7
magdaxd

Zdziwiłbyś się, o naszym cudownym prezydencie pisały najwieksze portale i gazety za granicą, łamanie praworządności w polsce często jest tematem dyskusji na zagranicznych dorach typu reddit. Warto poczytać co nieco a nie tkwić w swojej bańce

MrHipnotyczny

Akurat nam rodzinę we Włoszech i ilekroć coś mówią o Polsce, to rodzina pyta, o co chodzi. My też mamy wiadomości z zagranicy, to normalne. Jednak patrząc na to, co mówią we Włoszech i to co mówią w Polsce, to wiele zależy od punktu siedzenia i opinii w danym kraju. Każdy ma "coś". Nie różnimy się tak bardzo od innych narodów Europy.

MrHipnotyczny

No tak, od wielu dni Morawiecki i Kaczyński bardziej potępiani w zachodnich mediach niż Łukaszenko i Putin. Litości...

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_gggggg

Nigdzie tego nie napisałem, chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi i tak:)

MrHipnotyczny

Mam do ciebie ważne pytanie, hipnotyczny. Otóż czy potępiasz Armiego Hammera za jego słowa („Jestem w 100 proc. kanibalem”; „Potrzebuję twojej krwi, pragnę jej”; „Co gdybym chciał odciąć jeden z twoich palców u nóg i trzymał go zawsze przy sobie w kieszeni, żebym miał kawałek ciebie w swoim posiadaniu?”) do Elizabeth Chambers?

MrHipnotyczny

ty, hipnotyczny, to twoja towarzyszka? https://i.redd.it/ais46657irw51.jpg Bojowo jesteście nastawieni. Już się boję:)

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_gggggg

To ty dzwonisz

MrHipnotyczny

Zahipnotyzowałeś tą dziewczynę - lewaczkę i dlatego tak podryguje, wymachuje? Walczy jak lew, ale może zginąć jak mucha.

MrHipnotyczny

hipnotyczny, przestań się na mnie gniewać, tylko odpowiedz na pytanie: jak jest po rumuńsku PO? Taki obrońca domokracji jak ty powinien to wiedzieć.

MrHipnotyczny

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE hipnotycznym ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

MrHipnotyczny

Pride Month 2022 START, TY NIE NA OBCHODACH? CO TU ZE MNĄ GAWĘDZISZ, ZAMIAST DZIAŁAĆ. NALEŻĄ CI SIĘ BATY.

ocenił(a) film na 7
magdaxd

W zasadzie lepiej bym tego nie ujął. Pozdrawiam :)

dead_fw

Dziękuję.

magdaxd

Magdo, przestań się na mnie gniewać, tylko odpowiedz na pytanie: jak jest po rumuńsku PO? Taka obrończyni domokracji jak ty powinna to wiedzieć.

Shadow_dawnego_gggggg

Potrafisz potraktować człowieka indywidualnie, czy jedziesz z autowygenerowanych odpowiedzi?

magdaxd

Tego to nie wiem, ale wiem że ... potrafię sprowokować.

Shadow_dawnego_gggggg

Nikogo nie prowokujesz robiąc z siebie idiotę.

magdaxd

Tak, a ty jesteś: inteligent, mędrek, mędrzec, geniusz, osoba niezwykle utalentowana. I to jest wyznacznik twojej mądrości:
https://www.wiocha.pl/1400422,Szczyt-lewackiej-glupoty

Shadow_dawnego_gggggg

Zdajesz sobie sprawę z tego, że wysyłanie tych wszystkich linków jest całkowitą głupotą, bo w nie nie wchodzę, gdyż nie reprezentują żadnych wartościowych treści? Wyszukujesz ich, marnujesz swój czas zupełnie na marne. Sama myśl, że mógłbyś pomyśleć inaczej jest całkowicie śmieszna. Jednak ty chyba lubisz się upokarzać...kto co lubi...

magdaxd

Pride Month 2022 START, TY NIE NA OBCHODACH? CO TU ZE MNĄ GAWĘDZISZ, ZAMIAST DZIAŁAĆ. NALEŻĄ CI SIĘ BATY.

Shadow_dawnego_gggggg

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale od trzech miesięcy z tobą nie gawędzę... ale przynajmniej wiemy, na ile dostałeś bana, co na filmwebie jest super trudne...

dead_fw

dead, odpowiedz na pytanie: jak jest po rumuńsku PO? Taki obrońca domokracji jak ty powinien to wiedzieć.

Shadow_dawnego_gggggg

Lubisz zabawy językowe? To proponuję jedź do Pragi i na rynku zacznij krzyczeć po polsku "szukam swojej matki" XD

magdaxd

TRZEBA SŁUCHAĆ PRAWDZIWYCH PROROKÓW, A NIE magd:
https://politicalmeme.pl/korwin-prorok/

Shadow_dawnego_gggggg

Korwin prorok - Korwin król...

magdaxd

KRÓLA TRZEBA SŁUCHAĆ:
https://paczaizm.pl/sluchajcie-lewackie-kurniszony-co-wam-powie-korwin-mickey-jo hnny/

magdaxd

To by ci się Magdo przydało:
https://paczaizm.pl/pacjent-lat-43-wciaz-krzyczy-pomozmy-bankom-ratujcie-demokra cje-petru-zalecam-masc-na-bol-dupy/

magdaxd

Ha, ha, ha, dobre, naprawdę dobre. Słucham piosenkę, a tu jakże aktualne w obecnej chwili słowa w 11 sekundzie:
https://www.youtube.com/watch?v=u6WuxSGoJss
Te słowa powinny stać się teraz hymnem, naczelnym hasłem, dla tych którzy nie są idiotami. Oddajecie się rudym, dupiarzom i innym szarlatanom, jesteście lemingami. Oni wam wodę z mózgu robią, ci wszyscy proeskimoscy, pro,,amerykańscy”, prorosyjscy, proniemieccy politycy:
https://wpolityce.pl/polityka/602008-dupiarz-trzaskowski-tus...

magdaxd

Maffashion była ,,prorokiem”, bo wieściła pewną ,,śmierć” Brzozowskiego na Eurowizji. Jacek K. wieścił co innego. Taka z niej jasnowidzka, a tego że ja konkubent zdradzał (z Lalą?) to nie umiała wyczuć.

Shadow_dawnego_gggggg

Odblokowali ci Internet po kolejnym banie?

Ciekawie masz zainteresowania w życiu... Maffashion i jej życie miłosne... Brawo ty! Stawia cię to w czołówce polskiej inteligencji. Yoopi!

magdaxd

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE magdom ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

dead_fw

Pride Month 2022 START, TY NIE NA OBCHODACH? CO TU ZE MNĄ GAWĘDZISZ, ZAMIAST DZIAŁAĆ. NALEŻĄ CI SIĘ BATY.

dead_fw

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE deadom ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

ocenił(a) film na 8
jamess

Cały świat? Wyjdź w końcu ze swojej podlaskiej banieczki polaczku XD

ocenił(a) film na 4
siper322

Już dawno wyszedłem

ocenił(a) film na 4
siper322

Tylko teraz muszę czytać wypociny takich jak ty

Czorny_Narzeka

Już 4%,widać że zaczynają oglądać też normalni ludzie

Radek_Traczyk

radziu, 4% powiadasz? Dobrze, że nie 4 promile. Bo byłbyś promilowy radziu.
Przypomina mi to jak ktoś zrobił ponad rok temu sondaż na białorusi. Tuż przed tymi legendarnymi wyborami gdzie szasza jakoby dostał 80% poparcia białorusinów. I wyszło z tego sondażu, że kaczyszenka ma 3% poparcia. Więc zaczęli go nazywać sasza 3 procent.
Chcesz być radziu 4% traczyk? Bo ja chętnie bym cię tak nazywał.
pozdrawiam
Twój kolega Shadow

Czorny_Narzeka

Szkoda, że prawie 25% na ocenie 10 na IMDB cię w ogóle nie rusza... Ale to ta znana wybiórczość, bez zaskoczenia.

ocenił(a) film na 9
iluvatar11

Pewnie dlatego, że mówimy o Filmwebie, a nie o IMDB.

Czorny_Narzeka

To by ci się przydało:
https://paczaizm.pl/pacjent-lat-43-wciaz-krzyczy-pomozmy-bankom-ratujcie-demokra cje-petru-zalecam-masc-na-bol-dupy/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones